Firma powstała z myślą o najbardziej wyrafinowanych klientach. Celem założyciela marki, Pana Stanisława Szultka, było stworzenie miejsca, gdzie będzie mmożna kupić meble i niezbędne akcesoria do aranżacji ekskluzywnych wnętrz. Oferta Szultka Furniture niezwykle bogata i kompleksowa, z pewnością przeznaczona dla zamożnych klientów, lubiących otaczać się luksusem.

Projektują i tworzą niezwykłe kompozycje mebli, zasłon, firan oraz wszystkiego co jest potrzebne by wnętrze nabrało charakteru i klimatu zgodnego z pragnieniem klienta. Stanisław Szultka jest osobą bardzo emaptyczną i wyczuloną na najdrobniejsze potrzeby i sugestie kupującego. Jest również osobą niezwykle twórczą, w pełni oddaną modzie i projektowaniu. Działa w myśl zasady „ nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej”, stąd ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań.

Obecny na rynku od ponad pół wieku, swoją działalność rozpoczynał produkując maszyny do ćwiczeń. Na pierwszy rzut oka dwa totalnie przeciwne bieguny natomiast Pan Stanisław Szultka odnalazł ich wspólny mianownik. Tworzy dla ludzi z myślą o ich zdrowiu. Dlatego jeśli fotel lub krzesło to odpowiednio wyprofilowane, tak by nie stanowiło zagrożenia dla kręgosłupa. Jeśli łóżko sypialniane to spełniające najwyższe standardy zarówno estetyczne jak i zdrowotne. Założyciel Szultka Furniture przewidział niezwykle popularny obecnie trend dbałości o zdrowie i kondycje fizyczną.

Firma odniosła sukces nie tylko w Polsce. Bardzo prężnie działają na rynku zagranicznym wciąż zdobywając nowych klientów. Orientacyjnie podam, iż wyposażenie sypialni to koszt ok. 135 000 PLN.