Modę na małe pieski wprowadziły już jakiś czas temu dwie aktorki. Mowa o celebrytce Paris Hilton, która bez większego zażenowania na większość ważnych wyjść zabiera ze sobą swojego przyjaciela rasy chihuahua oraz o Reese Witerspoon, obok której w filmie „Legalna Blondynka” wystąpił Bruiser dokładnie tej samej rasy.

Gwiazdy Hollywood, muzycy, artyści oraz zwykli ludzie oszaleli na punkcie swoich psów. Obecnie prawie każdy znany lub mniej znany człowiek ma swojego małego pupila. Jak bardzo luksusowe życie wiedzie czworonóg zależy od zamożności właściciela. Z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że nie kiedy pieskie życie bywa lżejsze, przyjemniejsze i wystawniejsze aniżeli ludzkie. Garri Halliwell zapytana dlaczego tak bardzo troszczy się o swojego psa, bez cienia zawahania odpowiedziała – „On jest po prostu godny zaufania, bardziej niż niejeden mężczyzna”.

Okazuje się, ze im mniejszy pies tym więcej kosztuje. Młody chihuahua z rodowodem to wydatek rzędu 2000 funtów. Za pieska o „ specyficznym genotypie” musimy zapłacić 6000 funtów i więcej. Pieniądze niemałe a prawdziwa zabawa i niebotyczne wydatki rozpoczynają się gdy pupilek zawita w naszym domu. Od opieki medycznej po fryzjerską, specjalnie opracowaną dietę, zabiegi upiększające i ubrania. Świat oszalał. Jak bardzo przyjrzymy się w kolejnym artykule „Wielcy projektanci dla Milusińskich”.