Amerykańska linia transoceaniczna Crystal Cruises, która zasłynęła z organizowania niezwykle luksusowych rejsów dookoła świata, wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów i tworzy ofertę dedykowaną tylko najbogatszym, proponując lot dookoła świata najbardziej luksusowym modelem Boeinga 777-200LR w historii. Ceny wycieczki wahają się od 50 000 do 100 000 dolarów za osobę, w zależności od długości jej trwania. Samolot na pokład zabierze maksymalnie 84 osoby.

Firma proponuje loty 2, 3, 4-tygodniowe podczas, których nie można będzie narzekać na nudę. Atrakcje mają towarzyszyć podróżnym zarówno podczas lotu jak i w czasie przerw, których dla lotu trwającego miesiąc, zaplanowano aż 15. W czasie przystanków turyści odwiedzą wyselekcjonowane miejsca, niedostępne dla zwykłych śmiertelników.

Wnętrze samolotu urządzono na wzór luksusowego apartamentu, jest bardzo przestronnie i stylowo. Kolorystyka utrzymana w odcieniach platyny, szarości i bieli sprawia bardzo eleganckie wrażenie. Jest luksusowo ale nie kiczowato. Do dyspozycji gości pozostaje ekskluzywny bar, specjalnie wydzielona strefa relaksu, 84 telewizory z szeroką bazą multimediów oraz fotele, które rozkładają się, tworząc wygodne i komfortowe łóżka. Pokładowa restauracja serwuje wykwintne dania, przygotowane przez kucharzy, którzy w przeszłości zdobyli gwiazdki Michelin.

Propozycja bardzo kusząca i atrakcyjna, wydaje się być idealną. Podróż z Crystal Cruises to luksus w najczystszej postaci, niestety z racji ceny przeznaczony tylko dla najbogatszych ludzi.