Postać szewca doskonale znana miłośniczkom wysokich obcasów i światowej mody. To bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych projektantów obuwia wszechczasów. Szpilki jego autorstwa to optymalne połączenie kobiecości i subtelności z nutką kokieterii i zmysłowości. Gianvito tworzy dla kobiet z myślą o mężczyznach natomiast czyni to w tak sprytny sposób, iż dwie strony pozostają urzeczone efektem końcowym.

Mistrz botków i sandałków, który wypuścił na rynek bardzo wiele modeli natomiast tak silnie osadzonych w charakterystycznej dla projektanta stylistyce, iż nie sposób pomylić ich z innymi domami mody. Gianvito jest tylko jeden a jego buty najczęściej wybierają gwiazdy. Coraz częściej sięgają po nie kobiety, które chcą być kojarzone z elegancją i luksusem.

Gianvito Rossi stawia na jakość wykonania oraz precyzję dotyczącą najmniejszych szczegółów i detali. Buty wykonywane są zawsze ręcznie, z najlepszych i najdroższych tworzyw co niestety ma zasadniczy wpływ na cenę. Wiosna  z Ginavito to przepiękna wręcz zjawiskowa gra kolorów, w której obserwujemy piaskowy beż, elegancką i ponadczasową czerń, jak również oliwkowy odcień zieleni. Pojawiają się kryształki i guziczki, które dodają radosnego charakteru. Kolekcja wspaniała w każdym calu, chciałoby się rzec idealna.

To kolejny sezon, w którym projektant triumfuje a jego buty zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Za parę klasycznych szpilek zapłacimy 2 500 PLN, za oryginalne botki już 4 000 PLN natomiast za ażurowe kozaki za kolano z odkrytym palcem nawet 7 500. Jest luksusowo ale przede wszystkim zjawiskowo i charakternie, dokładnie do tego przyzwyczaił nas projektant.